13
maj
Seneste opdatering: 13/5-05 kl. 1525
Ingen kommentar - Tryk for at kommentere!

I samband med Skattebetalarnas manifestation mot fastighetsskatten i Stocholm den 10 maj 2005 hade en av föreningens medlemmar- en invandrarkvinna – förfĂ€rdigat nĂ„gra plakat. En sak Ă€r ju att vilja ta bort eller sĂ€nka skatter, men var ska pengarna tas? Plakaten antydde omrĂ„den dĂ€r utgiftsminskningar skulle kunna göras.
Det visade sig att föreningens funktionÀrer alls inte ville veta av dessa plakat i manifestationen.
En förklaring löd att de innehöll “laddade ord”.


LĂŠs Sverigedemokraternes nye 33 punkt program, der mest ligner et sidste Ăžjebliks “damage control” – red hvad reddes kan:
Politik Àr att kunna
Massinvandringen och det mĂ„ngkulturella projektet har inneburit djupgĂ„ende förĂ€ndringar av det svenska samhĂ€llet – mest av negativ art. ÄndĂ„ finns ingen opposition i riksdagen mot den förda politiken, alla sju riksdagspartierna Ă€r överens om inriktningen. Den opposition i frĂ„gan som finns, den finns Ă€n sĂ„ lĂ€nge utanför riksdagen och den representeras av Sverigedemokraterna.
http://www.algonet.se/~milld/sd/33.html


DonĂ©r engangsbeløb?Kan du forpligte dig til fast betaling?


Comments are closed.