13
maj
Seneste opdatering: 13/5-05 kl. 1525
Ingen kommentar - Tryk for at kommentere!

I samband med Skattebetalarnas manifestation mot fastighetsskatten i Stocholm den 10 maj 2005 hade en av föreningens medlemmar- en invandrarkvinna – förfärdigat nĂĄgra plakat. En sak är ju att vilja ta bort eller sänka skatter, men var ska pengarna tas? Plakaten antydde omrĂĄden där utgiftsminskningar skulle kunna göras.
Det visade sig att föreningens funktionärer alls inte ville veta av dessa plakat i manifestationen.
En förklaring löd att de innehöll “laddade ord”.


Læs Sverigedemokraternes nye 33 punkt program, der mest ligner et sidste øjebliks “damage control” – red hvad reddes kan:
Politik är att kunna
Massinvandringen och det mĂĄngkulturella projektet har inneburit djupgĂĄende förändringar av det svenska samhället – mest av negativ art. Ă„ndĂĄ finns ingen opposition i riksdagen mot den förda politiken, alla sju riksdagspartierna är överens om inriktningen. Den opposition i frĂĄgan som finns, den finns än sĂĄ länge utanför riksdagen och den representeras av Sverigedemokraterna.
http://www.algonet.se/~milld/sd/33.html


DonĂ©r engangsbeløb?Kan du forpligte dig til fast betaling?


Comments are closed.